A svět se točí dál

Kynutí šneci se skořicí recept

Pro přípravu skořicových šneků se skořicí budeme potřebovat:
Těsto: 500 g hladké mouky, 240 ml vlažného mléka, 1/2 kostky droždí (cca 20 g), 100 g cukru krupice, 85 g změklého másla, 2 vejce, 1 čajovou lžičku soli
Náplň: 100 g hnědého třtinového cukru, 85 g změklého másla, 1,5 polévkové lžíce mleté skořice
Poleva: 45 g změklého másla, 60 g moučkového cukru, 1/4 čajové lžičky vanilkového extraktu, 30 g smetanového sýra (například sýr Lučina), špetku soli

V hrnku smícháme vlažné mléko, 1 polévkovou lžíci cukru a droždí, důkladně promícháme a necháme cca 10 minut vzejít kvásek.

Pomocí kuchyňského roboru hněteme mouku, vejce, kvásek, zbytek cukru a sůl. Nejprve hněteme 3 až 5 minut na nižší stupeň, poté po částech přidáme změklé máslo a pokračujeme v hnětení, tentokrát na střední stupneň, až se z těsta vytvoří měkká a pružná koule (mělo by to trvat cca 10 minut). Vypracované těsto vložíme do mísy vymazané máslem nebo olejeme a 1,5 až 2 hodiny jej necháme kynout.

Vykynuté těsto přendáme na vál a vyválíme z něj obdélník o velikosti cca 50 centimetrů na 60 až 70 centimetrů. Na připravený obdélník těsta rovnoměrně na namažeme změklé máslo, posypeme jej skořivou směsí a lehce uválíme pomocí válečku. Poté těsto pevně srolujeme a nakrájíme z něj 3 centimetry široké šneky.

Zapékací mísu vyložíme pečícím papírem, naskládáme do ní nařezané šneky tak, aby se navzájem nedotýkaly. Šneky přikryjeme potravinovou folií a dáme je na noc kynout do lednice.

Druhý den kynuté šneky se skořicí pečeme cca 30 minut v troubě vyhřáté na 175 °C (před pečením odstraníme ze šneků folii a během rozehřívání trouby je vyndáme z lednice). Pokud nám začnou šneci při prčení brzy tmavnout, položíme na ně volně alobal nebo pečící papír.

Šneky necháme cca 20 minut lehce vychladnout a nalijeme na ně polevu.

Příprava polevy: V misce vyšleháme vidličkou cukr a máslo, přidáme smetanový sýr, vanilkový extrakt a špetku soli. Vyšleháme dohladka.


Další články:

Poblíž Karlových Varů stojí zřícenina hradu Andělská Hora postavená původně v gotickém slohu.

I u nás žijící netopýr velký má rozpětím křídel kolem 37 centimetrů.

Pestře zbarvené okrasné zelí pochází z Japonska.

Dlouhá velká čínská zeď se táhne do délky cca 4800 kilometrů.

Chráněný krkavec velký se vyskytuje v zalesněných oblastech.

Hořčice čínská je jednoletá rostlina dnes zdomácněná a pěstovaná.

Kdysi královský hrad Bezděz se nachází na kopci Velký Bezděz.

Sambar ostrovní patří do čeledi jelenovití.

Gotická památka hrad Kost stojí v srdci Českého ráje.

Téměř dvě stě let stará umělá zřícenina Ballymotte (Prašivice) u Nalžovských hor a pohádkový les s kamenným drakem, želvou a dalšími kamennými tvary.

Okrasná kapusta má pestré listy s výrazným žilkováním.

Hrad Starý Herštejn leží v jižní části Pivoňských hor.

A svět se točí dál

Kynutí šneci se skořicí se podávají ideálně čerství a lehce vychlazení.

A svět se točí dál.