A svět se točí dál

Film Ztracen v džungli

Film Ztracen v džungli
Film Ztracen v džungli byl natočen podle skutečného příběhu Yossiho Ghinsberga.

Psal se rok 1981, kdy se Yossi Ghinsberg ve dvaadvaceti letech rozhodl, že se zbaví veškerého majetku a vypraví se do hluboké Amazonie pátrat po dosud neobjevených kmenech. Jeho cesta se proměnila v peklo.

Yossi Ghinsberg o svých zážitcích z amazonské džungle, která jej na celé tři týdny pohltila, počátkem devadesátých let sepsal knihu a do kin nyní přichází její filmová adaptace.

"Můj sen měl velmi jasné kontury. Vydal jsem se do amazonské džungle objevit dosud neznámý indiánský kmen, navázat s nimi kontakt a nakonec pojmout dceru náčelníka za manželku," vzpomíná Yossi Ghinsberg, který se do divočiny vydal spolu se svými třemi přáteli - aby nakonec zůstal uprostřed amazonské džungle sám.

První dny byly plné hysterie, paniky a strachu, ale po nějakém čase se ve něm cosi probudilo a on zjistil, že v sobě již nemá strach ani obavy. Obavy a strach spotřebovávají energii, což není hospodárné. Přežívání funguje jako stroj, všechny smysly a schopnosti se rozvinou. Jakmile u něj nastal tento stav, cítil Yossi Ghinsberg, že do amazonské džungle patří. Po třech týdnech, kdy byl jen kost a kůže a chodidla měl rozedraná do krve, ho zachránil jeden z přátel, jimž se ztratil, díky tomu, že se ho vydával trpělivě celé tři týdny opakovaně hledat.

Ve filmu ztvárnil hlavní postavu Daniel Radcliffe. Během natáčení zhubl o sedm kilogramů a před scénou, ve které je nejvyzáblejší, dva dny vůbec nejedl.


Další články:

Velká čínská zeď je nejdelší starověkou stavbou.

Pouštní rostliny se nazývají xerofyty.

Cestiova pyramida stojí v italském městě Řím.

Amazonští zemědělci pěstují mahagonové dřevo oceňované výrobci nábytku.

Agustinia žila ve spodní křídě.

Pampeliška lékařská je druh severský.

Sibiřské trapy jsou někdejší výlevy čedičové lávy.

Subaru Levorg 1.6 AWD dosahuje najvyšší rychlosti 210 km/hod.

Jak přišla Velká sfinga o svůj nos? Traduje se několik teorií.

Toulavé kočky trhají často odpadkové pytle s prošlými potravinami.

Nejstarší rostlina světa přetrvala až dodnes na jihu Tasmánie.

Velká sfinga v Gíze patří mezi nejstarší památky světa.

A svět se točí dál

Film Ztracen v džungli vypráví příběh mladého muže, který chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. Při expedici do neprobádaných míst amazonské džungle zmizí průvodce a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne a hlavní hrdina filmu zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné amazonské džungle sám.

A svět se točí dál.