A svět se točí dál

Články 108

Mercedes rozjíždí sériovou výrobu elektromobilů

Elektromobil Mercedes
Elektromobil Mercedes. Obrázek: Wikipedia, autor: Vauxford.

Automobilka Mercedes rozjíždí sériovou výrobu elektromobilů. Právě Mercedes patří mezi automobilky, které se do nastupujícího trendu elektromobilů vrhají naplno a zahajuje sériovou výrobu elektromobilů.

Elektromobily přitom budou vznikat na stejné výrobní lince jako modely se spalovacím motorem. Důvod je prostý, automobilka tak sníží náklady, a navíc jí tento systém umožní pružně reagovat na aktuální požadavky trhu.

První sériově vyráběné elektromobily vznikly v německých Brémách, avšak Mercedes plánuje v nejbližší budoucnosti rozjet výrobu elektromobilů také v Číně, Francii a Spojených státech.

Měkké, hrudkovité, bílé a především nechtěné útvary, které jsou nazývány mandlové kameny, se vytvářejí na prohlubních mandlí.

Přečerpávací vodní elektrárny dokážou "uskladnit" elektrickou energii v době, kdy je jí v elektrifikační soustavě přebytek, na dobu, kdy je jí naopak potřeba.

Vláknové lasery generují záření v jádru optického vlákna dopovaného prvky ze skupiny lanthanoidů.

Solární elektrárna Aurora poblíž Port Augusta využívá soli jako topného média.

Forum Romanum bylo v době antického Říma centrum veřejného dění ve městě.

Strom persea indická roste jako endemit ve vavřínových lesích na Kanárských ostrovech a Madeiře.

Berlínské náměstí Gendarmenmarkt je místem konání různých kulturních a společenských akcí.

Anglický chemik, filozof, duchovní a pedagog Joseph Priestley dosáhl největších úspěchů v oblasti chemie, objevil kyslík, dusík a řadu dalších chemických prvků a látek.

Nerost pouštní růže tvoří plátkové krystaly sádrovce vznikající v suchých oblastech odpařováním vody, po níž zůstávají vrstvičky minerálu.

Rozvinuté olmécké náboženství a mytologie přešlo v mnohém do panteonů pozdějších mezoamerických civilizací.

Indická kuchyně je typická hojným používáním koření, převahou vegetariánských pokrmů, hlavními surovinami jsou rýže, obilniny, luštěniny, mléčné výrobky (jogurty, máslo ghí), zelenina a koření.

Interpretace obsahu Nostradamových proroctví zůstává záhadou.

Mlžná komora zobrazuje stopy elementárních částic, k čemuž slouží látka, na které se projevují změny při interakci s elementárními částicemi.

A svět se točí dál

Elektromobil je automobil na elektrický pohon, který je poháněn elektromotorem a jako zdroj energie obvykle využívá baterii, kterou lze nabít v nabíjecí stanici nebo ze standardní elektrické zásuvky.

A svět se točí dál.