A svět se točí dál

Články 43

Který pták má největší vejce? Rekord drží pštros dvouprstý.

Sandboarding

Sandboarding
Sandboarding v Řecku. Obrázek: Wikipedia, autor: Cinelab.

Už starověcí Egypťané sjížděli podle dochovaných dokladů písečné duny na dřevěných prknech. Dnes prkna nahradily speciálně konstruované sandboardy, dlouhé 90 až 140 centimetrů a dvou až třikrát silnější než snowboardy, určené ke sjíždění písečných dun.

A tak komu se v létě stýská po sjíždění zasněžených svahů, může se vyřádit při sandboardingu na písečných dunách. Mimo samotného sanboardingového prkna není potřeba žádné další drahé vybavení, při sandboardingu se nejčastěji používá vázání z neoprenové gumy, ve kterém se jezdí naboso. A tak sandboardová střediska rostou po světě jako houby po dešti.

Potáplice malá obývá severní oblasti Starého i Nového světa. U nás se v zimě vyskytuje poměrně často.

Jak dlouho by mělo cvičení na spalování tuků trvat? Délka cvičení závisí na jeho intenzitě a vaší kondici.

Daman skalní žije životem ve dne aktivního živočicha. Obývá území v Africe jižně od Sahary, na území Libye, Alžírska, Sýrie a Arabského poloostrova.

Přetopený byt a obezita, při pobytu v místnosti, kde je spíše chladněji, je lidské tělo nuceno vytvořit více tělesného tepla.

Hulman stříbrný obývá tropické deštné pralesy a mangrovové bažiny na Sunatře a Borneu.

Jak vznikl zmrzlinový kornout? Jeho počátky sahají do roku 1904 na světový veletrh v americkém městě St. Louis.

Bez černý roste v Evropě a západní Asii na rumištích a pustých místech, ve světlých listnatých lesích a pobřežních křovinách.

Podle klasického čínského konceptu představovalo pět čínských elementů jednotlivé fáze nekonečného cyklu růstu, smrti a obnovy.

Brouci prožívají životní cyklus sestávající z fází vajíčka, larvy, kukly a dospělce.

Vznik poštovních známek, které se objevily ve 30. letech 20. století ve Velké Británii a Rakousku.

Sudokopytníci a lichokopytníci jsou početné řády velkých a středních býložravců.

Rybíz černý se pěstuje patrně od raného středověku a i v dnešních zahrádkách má své místo. Plody se zpracovávají na džemy, sirupy, šťávy, mošty či ovocné omáčky.

A svět se točí dál

Sandboarding je druh sportu, jež spočívá ve sjíždění písečných dun na sandboardu. Nejlépe při něm poslouž speciální sandboard určený k jízdě na písečných dunách.

A svět se točí dál.