A svět se točí dál

Ostrov Korsika

Ostrov Korsika poskytuje ideální podmínky pro horskou turistiku, cyklistiku, poznávání historie a historických památek, ochutnávku místních kulinářských specialit i koupání v moři.

Ostrov Korsika
Pohled na přístav ve městě Bonifacio které se nachází na jihu ostrova Korsika.

Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemním moři a s průměrnou nadmořskou výškou 568 m n. m. je z nich zdaleka nejhornatějším. 50 horských vrcholů dosahuje nadmořské výšky přesahující 2000 metrů. Na Korsice nechybí ani voda. Jezera, řeky, potoky jsou lemované bohatou vegetací, díky které se jí rovněž říká "Zelený ostrov". Více než tisíc kilometrů pobřeží nabízí krajinu, která je ve Středozemním moři zcela jedinečná: oblázkové zátoky, zálivy s jemným pískem, divoká skaliska, rozlehlé pláže vroubené borovicovými lesíky, tyrkysové moře. Korsika je známá také svou Agriatskou pouští, která se táhne od vnitrozemského středohoří směrem na sever, svou východokorsickou plošinou a drobnými zálivy západokorsického pobřeží.

Průměrná hustota zalidnění je zde necelých 29 obyvatel na kilometr čtvereční, což z Korsiky dělá jeden z nejřidčeji osídlených ostrovů ve Středomoří. "Kulturní" turisté mohou navštívit historické památky z většiny období lidské existence. Z doby kamenné, období sterověkého Řecka a Říma i ze středověku. Ajaccio (hlavní město Korsiky) je turistickou destinací a současně také sídlem správních orgánů včetně korsického parlamentu. Najdete zde rodný dům Napoleona Bonaparte a muzeum, které mu je věnované, katedrálu Notre-Dame či skvostnou městskou radnici. Bastia je nejvíce prosperující město ostrova a od 13. století také největší a nejdůležitější přístav Korsiky. Za prohlédnutí stojí kostel sv. Jana Křtitele, citadela Terra-Nova, guvernérský palác, radnice a etnografické muzeum Korsiky.


Další články:

Ostrov Malta je místo, kudy vedl jeden z předělů lidských dějin.

Egyptské hieroglyfy byly nejstarší písmo, jak nasvědčují nejnovější archeologické nálezy.

Kilimandžáro přitahuje ročně desetitisíce turistů.

Velká sfinga stojí v Gíze poblíž velkých pyramid.

Ostrov Capri leží poblíž pobřeží jižní Itálie u Neapole.

Ostrov Gozo je v pořadí významu druhý ostrov maltského argipelagu.

Umělý déšť v poušti je v lidských silách vytvořit.

Cesta sondy Voyager 1 do vnější části Sluneční soustavy.

Lajka byla první pes ve vesmíru, kam se vydala v kabině družice Sputnik 2.

Umělé osvětlení se stalo fenoménem moderní společnosti.

A svět se točí dál

Ostrov Korsika leží v západním Středozemí a spadá pod správu Francie.

Na Korsiku lze cestovat trajektem z mnoha italských a francouzských přístavů nebo letadlem.

A svět se točí dál.