A svět se točí dál

Články 11

Timbuktu je africké město, které v minulosti bylo opředeno mnoha záhadami. Od čtrnáctého století ve městě vyrůstaly nádherné paláce a modlitebny, z nichž se řada dochovala dodnes.

Cvičení ve vodě lze provozovat i v zimě. Bazén se totiž stal novou variantou fitness centra. Nabízí služby po celý rok, cena za hodinu pobytu se vyrovná ceně za tělocvičnu.

Osvěžující okurka

Nakrájené plátky salátové okurky
Do vody přidáme nakrájené plátky salátové okurky.

Zajisté sami nejlépe víte, že dodržování pitného režimu prospívá nejen vašemu zdraví, ale také kráse. Pokud klasickou vodu zrovna nemusíte, ochuťte si ji nakrájenými plátky salátové okurky.

K připravené salátové vodě si pak můžete přidat také trošku čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Hravé chobotnice byly odjakživa pokládány za geniální členy bezobratlých.

Likviduje žáby plíseň? Co způsobuje jejich hromadný úhyn, se zatím přesně přesně neví.

Kapr koi je skutečný umělecký skvost. Nadšení Japonců pro kapry koi má své kořeny v dávné historii. Vypěstování kvalitních jedinců vyžaduje dlouhodobé zkušenosti, odborné znalosti a také trpělivost.

Rejnoci si čistí žaludek, dokážou jej vmžiku obrátit naruby a vypláchnout ve vodě.

Sportovní aktivita z pohledu evoluce, dlouhé hodiny sportování v tělocvičně nejsou přirozené. Podle názoru Arta de Vanyho dnešnímu člověku více prospěje pohybová aktivita ve stylu našich dávných předků.

Monument Valley je turisticky atraktivní místo, které je charakteristické množstvím pískovcových skalních útvarů tyčících z plochého údolí.

Hlíva ústřičná původně nejspíš pochází z Číny, postupně se rozšířila po celém světě.

Národní park Peneda-Geres tvoří horské hřebeny bičované divokými větry vanoucími od Atlantiku, žulové balvany i hluboké lesy s porosty mechů a lišejníků.

Národní park Majella leží z větší části v nadmořské výšce přesahující 200 metrů nad mořem a téměř 40% jeho rozlohy pokrývá lesní porost.

Národní park Soomaa je území v Estonsku. Tajemnou scenérii národního parku Soomaa vytváří doslova všudypřítomné mokřady a také husté lesy, kterými se za tmavých večerů line vlčí vytí.

Saturnovy prstence jsou mladší než dinosauři. Podobné stáří přisuzují vědci také vnitřním Saturnovým měsícům.

Plážový volejbal se zrodil va dvacátých letech ve slunné Kalifornii a na Havaji.

Palmyra leží v pouštní oáze více než dvě stě kilometrů severovýchodně od Damašku a sto kilometrů západně od řeky Eufrat. Už dva tisíce let před naším letopočtem byla Palmyra významné překladiště a místo odpočinku karavan mířících z Persie do oblasti Středomoří.

Hrad Karlštejn který byl ve dřívějších dobách nazýván Karlův Týn, založil český a římský král, pozdější císař Karel IV. se záměrem uložit zde a ochraňovat korunovační klenoty.

A svět se točí dál

Zde jsou články číslo 11.

A svět se točí dál.